Prezentacja „Późnej Miłości” w Krakowie

Strona główna » Prezentacja „Późnej Miłości” w Krakowie

Specjalnie na tę okazję z Raciborza do Krakowa przyjechał sam autor wraz z małżonką. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać nie tylko opowieści o genezie książki i porozmawiać o Wiecznym Mieście, ale także zapoznać się z fragmentami dzieła, czytanymi przez p. Tomasza Bocheńskiego. Uroczystość uświetniał swoją muzyką wykonaną na pianinie p. Max Mularczyk.

Spotkanie prowadziła z wielkim polotem i werwą p. Natalia Tokarczyk. Zachęciła ona jednego z gości, krakowskiego poetę Krzysztofa Lisowskiego do opowiedzenia w jaki sposób zainspirował on naszego autora do pisania książek. Dzięki przyjaznej, wręcz jowialnej atmosferze, jaka powstała na spotkaniu, cały wieczór upłynął aż za szybko, przenosząc nas do Rzymów - tego starożytnego, papieskiego, współczesnego. 

Zgodnie z mottem przewijającym się w książce, zostaliśmy podczas tej prezentacji zupełnie zarzymieni - dzięki urokliwym zdjęciom pana Marka stolica cesarstwa stawała nam przed oczami jakby w zasięgu ręki. Nic jednak nie porusza bardziej niż osobiste wspomnienia wirtuoza słowa, które trafiają prosto do serca.

JM