Książki - Wydawnictwo Kasper

Książki

Publikacje » Książki

 • Duet konserwatywny

  Duet konserwatywny
  Cena:85.00
 • Dzieje Przęsławic

  Tempczyk_mockup.jpg

  Wzorcowe opisanie historii małej miejscowości, dobitnie udowadnia, że nawet niewielka wieś może mieć bujną historię i swój wkład w trwanie narodu polskiego.

  Cena:25.00
 • Książęta smaku. Rzym według Marka II

  ksiazeta_02.jpg

  Spójrz na prastary Rzym oczami europejskich klasyków: Goethego, Mickiewicza, Mandelsztama, rzymskich cezarów i renesansowych malarzy. Autor dobrał na kulturalną ucztę prawdziwych Książąt smaku. Po tej książce Italia już nie będzie taka sama.

  Cena:40.00
 • Późna miłość. Rzym według Marka

  rzym_okladka.jpg

  Opowieść raciborskiego pisarza, Marka Rapnickiego, o swoim stosunku do Wiecznego Miasta, które zauroczyło go nie jako turystę, ale jako katolika, Polaka, ojca rodziny.

  Cena:25.00
 • Samobójstwo Oświecenia?

  Andrzej Zybertowicz z zespolem

  Myśl Oświecenia zmieniła świat. Dziś przyczynia się do jego zniszczenia. Zamiast nadziei życia rozumnego otrzymujemy życie zautomatyzowane - profesora Andrzeja Zybertowicza czarna wizja przyszłości realizuje się właśnie dzisiaj.

  Cena:80.00
 • Terroryzm w służbie Kremla

  Terroryzm2.jpg

  Jakub Zieliński wnikliwie analizuje sposoby wykorzystania terroryzmu do realizacji celów politycznych rosyjskiego imperium. Sięga genezą czasów carskich, pokazując transfer metod działania od białej Rosji, przez Związek Sowiecki, aż po rządy Putina.

  Książkę uzupełnia wywiad wprowadzający z Witoldem Gadowskim oraz posłowie Roberta Witaka, osadzając  treść w kontekście współczesnego terroryzmu oraz jego wykorzystania w ostatnich latach.

  Cena:35.00