Zakochać się w Rzymie? Zawsze! - Wydawnictwo Kasper

Zakochać się w Rzymie? Zawsze!

Strona główna » Zakochać się w Rzymie? Zawsze!

Opowieść raciborskiego pisarza, Marka Rapnickiego, o swoim stosunku do Wiecznego Miasta, które zauroczyło go nie jako turystę, ale jako katolika, Polaka, ojca rodziny.

Pisana poetyckim językiem, książka stanowi duchowy przewodnik po stolicy Włoch i Cesarstwa Rzymskiego, opowieści współczesne przeplatają się z historą antyczną, a zwłaszcza z historią chrześcijaństwa. Opisując wiele osobistych przeżyć, autor pozwala poznać siebie, swoją rodzinę i raciborskie środowisko artystyczne i intelektualne, a ulice Wiecznego Miasta zyskają dzięki lekturze dodatkowy sens. Książka dla wszystkich: tych, którzy Rzym odwiedzieli, tych, którzy odwiedzą i tych, którzy taką wyprawę odkładają w dalszą przyszłość.

Tytuł: Późna miłość. Rzym według Marka
Autor: Marek Rapnicki
ISBN 978-83-63896-03-4
Stron: 144 + XXIV
Wymiary: 148 x 210 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami, wkład ze zdjeciami.

Chcesz kupić? Klikinij TUTAJ

XXVIII

Paradoksalnie, Rzym, oferujący moc atrakcji turystycznych, niemożliwych do ogarnięcia w czasie jednego urlopu, uspokaja duszę i z tego powodu. Po pierwszym dniu najwytrwalszy i najbardziej świadomy swojego szlaku wędrowiec już wie, że nie zobaczy wszystkiego. Im jednak więcej ogląda, tym bardziej rośnie w nim słodka myśl, że „tyle jeszcze przede mną”. Dorosły człowiek płąwi się więc w nadziei małego chłopca, który właśnie rozpoczął wakacje i przeczuwa, ile los ma mu jeszcze tego lata do zaoferowania. I cały czas jest ten pierwszy tydzień lipca, który trwa i trwa, a przed nami tyle jeszcze gorących dni i krótkich nocy. Nic nas nie znuży, nic nie rozczaruje. Jesteśmy w podróży długiej jak życie. I nigdy stąd nie wrócimy!